רכישת דירה בליווי עורך דין

צור קשר

הכנס שם מלא

Invalid Input

כתובת מייל לא תקינה

Invalid Input

אין ספק כי רכישת דירה היא עסקה המערבת סכומים גבוהים, אשר מחייבת התנהלות נבונה ובחינה מדוקדקת של כל הפרטים. מלבד זאת, לצד הצד המוכר מעורבים בעסקה גם גופים ורשויות בישראל, וכן היבטים משפטיים והליכים בירוקראטיים מורכבים. לאורך עשרות שנות פעילות בתחום דיני המקרקעין רכש משרדנו ידע מעמיק בכל הקשור לרכישת דירות מיד שנייה או מקבלן, בין אם מדובר בקונה יחיד או בקבוצות רכישה. עורך הדין דוד סופר, העומד בראש המשרד, שימש בעבר כיושב ראש מועצת שמאי המקרקעין בישראל, וכיום הינו יושב ראש פורום מוסדות ציבור וממשלה של לשכת עוה"ד, הדן בין היתר בענייני לשכת רישום המקרקעין ומשרד מיסוי המקרקעין. על כן, לקוחותינו זוכים לליווי ברמה המקצועית הגבוהה ביותר מטעם צוות משפטי מסור ומנוסה, וזאת בכל שלבי עסקת המכירה.

פעולות נדרשות בעת רכישת דירה

ישנה שורה ארוכה של בדיקות ופעולות הנדרשות בתהליך מכירת דירה, ובכולן משרדנו מסייע ללקוחותיו. לדוגמא, אנו מבצעים עבור הלקוח בדיקה של נסח הטאבו העדכני ואישור הזכויות, תוך השוואה של הפרטים המופיעים בהם לפרטי המוכר. בשלב זה אנו גם לומדים מנסח הטאבו על הזכויות בדירה, כגון חכירה לדורות, פרצלציה במגרש, בית משותף, בעלות מלאה וכדומה, ועל התאמת הזכויות להבטחות שניתנו על ידי המוכר. כמו כן, אנו בודקים האם קיימים על הדירה שעבודים, משכנתאות, הערות אזהרה, הוצאה לפועל, זכויות צד שלישי, הפקעות, צווי הריסה או מניעה. זאת, לצד בדיקות המוודאות כי הנכס נבנה כדין בהתאם לתב"ע, ושלא קיימות בו חריגות בנייה כלשהן.

עריכת חוזה המכר

לאחר בדיקת כל ההיבטים המצוינים לעיל ותחומים נוספים, נבדוק עבור הלקוח את חוזה המכר או נערוך אותו במידת הצורך. בתוך כך, נדאג כי החוזה יפרט את השלבים והתנאים המוסכמים, החל מעלויות הנכס, דרך נשיאה בעלויות נלוות ומיסוי, מועד פינוי הנכס, פריסת התשלומים וגובהם, וכל סעיף הקשור לתכולה. החוזה יוודא כי זכויות הלקוח של משרדנו נשמרות במלואן, ומוגנות בסעיפים המחייבים את המוכר וקובעים פיצוי והסדרים נאותים במקרה של הפרה.

לקבלת ליווי משפטי ברכישת דירה

חשוב להדגיש כי הדברים האמורים מהווה רק חלק קטן מהסיוע שמעניק ממשרדנו לרוכשי דירות. לקבלת מידע מפורט וקביעת פגישה, התקשרו עוד היום אל משרד עו"ד דוד סופר ב- 03-5618550.

 

ליווי עורך דין עבור רכישת דירה

כמעט בכל המקרים, רכישת דירה היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר שמבצע אדם בחייו הפרטיים, וכרוכה בלא מעט שלבים, בירורים, החלטות והתחייבויות פיננסיות. בין היתר, עסקה זו מחייבת התנהלות נכונה ומושכלת גם מהפן המשפטי, אשר מטרתו לדאוג כי היא נעשית בהתאם לחוק ולהבטיח את התמורה והזכויות של הרוכש. על כן, במידה שאתם מתעניינים ברכישת דירה יש לפנות אל עורך דין מקרקעין בעל ניסיון רב, אשר ילווה את העסקה בכל שלביה.

 

חשיבותו של עורך הדין ברכישת הדירה

למעשה, עורך הדין מעורב כמעט בכל ההיבטים של העסקה ומטרתו היא להתאים את התנאים, השלבים וההתחייבויות לרצונותיו ויכולותיו של הלקוח, כלומר הרוכש. פעילותו מתחילה בביצוע בדיקות שונות ברשויות כגון שעבודים הקיימים על הדירה, חובות, הערות אזהרה, צווי הריסה או מניעה, חריגות והיתרי בניה וכל פן הקשור בזכויות המוכר שטוען לבעלות. מדובר בבדיקות חשובות ביותר שנועדו להבטיח כי הנכס שיקבל הרוכש נקי לחלוטין מבעיות, ושניתן להעביר את הזכויות עליו באופן חוקי וחלק. היבט מרכזי נוסף בפעילותו של עורך הדין היא להכין ולערוך את הסכם המכר, תוך שימת לב קפדנית לכל סעיף ואף לכל מילה. מטרתו בשלב זה היא לדאוג למימוש מלא של האינטרסים של לקוחו, תוך בניית הגנות השומרות עליו מפני בעיות העלולות להתעורר בעתיד.

 

היבטים נוספים בפעילות עורך הדין

חשוב להדגיש כי ליווי משפטי עבור רכישת דירה חייב להתבצע על ידי עורך דין מקרקעין מנוסה, אשר יכול לייעץ, לסייע ולצפות באופן מיטבי מכשולים על הדרך. לדוגמא, עורך הדין יוכל לספק ללקוחו ייעוץ לגבי מס רכישה ומיסים נוספים, וזאת לאור תכנון עתידי ודאגה כי העסקה לא תסתבך או תתבטל עקב אי עמידה בדרישות החוק. כמו כן, עוה"ד יבצע רישום תקין, מלא ובזמן הנכון של זכויות הרוכש בגופים הרלוונטיים, בין אם במנהל מקרקעי ישראל, בטאבו, או בחברה המשכנת.

 

לקבלת ליווי משפטי

משרדנו מחזיק בניסיון של עשרות שנים בתחום המקרקעין ובראשו עומד עו"ד דוד סופר, ששימש בעבר כיושב הראש של מועצת שמאי המקרקעין בישראל. כמו כן, כיום משמש עוה"ד סופר כיושב הראש של פורום מוסדות ציבור וממשלה מטעם לשכת עורכי הדין. משרדנו דואג לטפל בחריצות, בשקידה וברמה המקצועית הגבוהה ביותר בכל לקוח, ופועל באופן מושכל ומקיף על מנת להבטיח את זכויות רוכשי הדירות המקבלים ליווי.

 

למידע נוסף וקביעת פגישה פנו אל משרדנו בטלפון 03-5618550.

Search

אחסון אתרים