מכירת דירה

צור קשר

הכנס שם מלא

Invalid Input

כתובת מייל לא תקינה

Invalid Input

משרד עורכי הדין דוד סופר מתמחה במגוון תחומי המקרקעין, לרבות רכישה של דירות מקבלן ומיד שנייה, ליווי פרויקטי תמ"א 38, הסכמי שכירות וקבוצות רכישה. בתוך כך, הצוות המשפטי במשרד מלווה לקוחות בעת השלבים השונים של מכירת דירה, ומעניק להם מענה מסור ומקצועי ברמה הגבוהה ביותר. חשוב לזכור כי מכירה של דירה היא מהעסקאות הגדולות ביותר שמבצע אדם בחייו הפרטיים, ושלצד סכומי כסף גבוהים היא מערבת גם לא מעט היבטים משפטיים. לכן, על מנת לבצע מכירה נכונה, בטוחה, מושכלת ומשתלמת של הנכס, חשוב מאוד להיערך גם מהבחינה המשפטית ולפנות לליווי של עורך דין מקרקעין ממשרדנו.

תפקידו של עורך הדין בעת מכירת דירה

תהליך מכירת דירה מורכב ממספר שלבים הנפרסים על פני שבועות וחודשים, ומבוצעים הן כלפי הקונה והן כלפי גופים ורשויות בישראל. תפקידו של עורך הדין הוא ללוות את המוכרים בכלל השלבים הללו, לרבות ביצוע בדיקות מקדמיות, התייחסות להיבטי המיסוי שחלים על המכירה, ייעוץ במהלך המשא ומתן, עריכת חוזה המגן על האינטרסים של הלקוח, טיפול בהליכי העברת הזכויות, והעמדת מנגנונים המגנים על המוכרים במקרים שונים של הפרת החוזה. קצרה היריעה מלפרט את כל עיסוקיו של עורך הדין בליווי המוכרים, ולמען הדוגמה יובא הטיפול בהיבטי המיסוי החלים על המכירה.

מיסים על מכירת דירה

באופן כללי, על מוכר הדירה חלים שני סוגי מס עיקריים – מס שבח ורכישה. לשם חישוב מס השבח חשוב לאסוף את מכלול ההוצאות המוכרות לניכוי כגון שכר הטרחה לעורך הדין, דמי היוון או הסכמה לרשות מקרקעי ישראל, הוצאות פרסום ודמי תיווך, וכיוצא בזה. עורך הדין ינחה את לקוחו לאיסוף כל המסמכים הרלוונטיים, יסביר לו את אופן החישוב ויגיש עבורו את המסמכים הדרושים לרשויות מס. בתוך כך, תיבדק זכותם של המוכרים לקבלת פטור ממס שבח בנסיבות מסוימות. בנוסף לכך, עורך הדין יסביר למרשו וייעץ בכל הקשור להיטלי השבחה, במידה ואלו נדרשים על ידי הרשות המקומית.

לקבלת שירותינו המשפטיים

מוכרי דירות המעוניינים בליווי משפטי מקיף מוזמנים להתקשר אל משרד עורכי הדין דוד סופר בטלפון שמספרו 03-5618550. נשמח לעמוד לרשותכם ולספק מידע נוסף בנושא.

 

ליווי משפטי במכירת דירה

משרד עורכי הדין דוד סופר מחזיק בניסיון עשיר בתחום המקרקעין ומטפל בשורה ארוכה של עסקאות ופעולות בנדל"ן. בין היתר, אנו מטפלים ברכישת דירות יד שנייה וקבלן, קבוצות רכישה, מכירת דירה, פרויקטי תמ"א 38, ועוד היד נטויה. לקוחותינו נהנים מליווי מקיף ומסור של צוות עורכי דין מהשורה בראשונה בישראל, הדואגים להבטחת זכויותיהם ולעיגון העסקאות באופן חוקי ותקף.

 

היבטי מיסוי במכירת דירה

עורך הדין שמלווה את העסקה דואג בראש ובראשונה להגנתו של המוכר ולהבטחת התמורה שאותה הוא יקבל עבור הנכס. לכך מצטרף היבט חשוב של מיסים והיטלים על מכירת דירה, הכוללים את מס השבח והיטל ההשבחה. יש לציין כי לעיתים קרובות מדובר בסכומים גבוהים ביותר, כגון מס שבח שיכול להגיע ל- 25% מרווח ההון על הדירה, כלומר ההפרש שבין עלותה המקורית ומחיר המכירה, פחות הוצאות מותרות בחוק שאותן יבהיר עורך הדין ויסייע באיסוף התיעוד. עו"ד בעל ניסיון ובקיאות גם יספק למוכר ייעוץ מקיף לצורך תכנון המס והקטנתו למינימום ההכרחי, לרבות אפשרות לקבלת פטור מלא או חלקי. זאת בהתאם למסלולים קיימים כדוגמת מכירת דירה יחידה, מכירה ללא תמורה, דירה מירושה או מכירת שתי דירות עם פטור חד פעמי. מאידך, לעיתים ימליץ עורך הדין שלא לנצל את הפטור או ההקלה בשעה זו, עקב שיקולים עתידיים שיובילו לחיסכון כספי ניכר בעסקאות נוספות שמתכנן המוכר.

 

עורך הדין מגן על המוכר

כאמור, תפקידו המרכזי של עוה"ד הוא לתכנן ולבנות הגנות עבור מוכר הדירה, אשר באות לידי ביטוי בהסכם המכר ובניהול משא ומתן על תנאיו, בהקמת וניהול מנגנוני הנאמנות, ובבדיקות מקדימות שונות. למעשה, ההגנה על זכויות המוכר בנויה ממספר נדבכים, ביניהם למשל כתב התחייבות לרישום המשכנתא של הרוכש לטובתו של המוכר באמצעות הבנק. במקרה זה, על עורך הדין מוטל להבין את הסיכונים הקיימים בהתחייבות ולהכניס בה סעיפים הולמים המבטיחים ככל הניתן את לקוחו. דוגמא נוספת להגנה היא מתן ייפוי כוח בלתי חוזר עבור מחיקה של הערת אזהרה, אשר מטרתו למנוע פעולה בלתי הוגנת על ידי רוכש אשר מתחמק מתשלומים אך מבצע רישום של הערת אזהרה לטובתו בנוגע לנכס.

 

לקבלת מידע נוסף על התנהלות מושכלת במכירת דירה ולקביעת פגישה, התקשרו למשרד עורכי הדין דוד סופר בטלפון 03-5618550.

Search

אחסון אתרים